Türkiye'nin en farklı haber sitesi

Enişte falan hikaye! Darbeden aylar öncesi haberdarlarmış

Kategori: EZBERBOZAN

Evet ortaya çıkan son bilgiler, yapılan son analizler, Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın aylar öncesinden 15 Temmuz darbe girişiminden haberdar olduklarını ortaya koyuyor.

Yandaş gazetecilerden Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, 24 Mart, 2 Nisan ve 21 Nisan 2016 tarihlerinde, yaklaşan darbeyle ilgili inanılmaz bilgiler veriyor.

24 Mart tarihli ilk yazının başlığı: Cemaat’in ‘hususileri’ darbe için Ankara’da toplandı.

2 Nisan tarihli ve “Cemaatçi askerlere son uyarı: Tavuk ‘tar’da sayılır!” başlıklı yazısında Fuat Uğur bakın neler söylüyor:

“Tekrar cemaatçi kripto askerleri uyarıyorum. Devlet ve komuta kademesi her şeyi biliyor ve suç işlemeye teşebbüs etmenizi bekliyor. Hayır, kimsenin; ne Devletin ne de TSK’nın bu olası kalkışmadan çekindiği yok. Sadece ister soru çalarak ve sınav yolsuzluğuyla, ister normal yollarla girdiği halde devşirilerek kriptolaştırılan bu insanlar sonuçta vatanın evlatları. TSK’nın emek vererek yatırım yaptığı, yetiştirdiği asker ve subaylar. Eğer bu akıl dışı hezeyanlara kulak verdikleri takdirde kendilerine yazık edecekler. Ama en çok korktuğum da bu sıkışmışlıkla orduda intihar vakaları olabileceği.”

Yandaş yazar Fuat Uğıur, devletin darbeyi aylar öncesinden bildiğini, FETÖ’cülureni harekete geçmesinin beklendiğini ilan etmiş.

…Ve Fuat Uğur’un devletten aldığı duyumların tıpkısının aynısı gerçekleşti. FETÖ’cülerin başlarını kaldırmaları bekleniyordu ve nitekim öyle oldu ve fena halde ezildiler.

Buradan ortaya çıkan sonuç da hem Recep Tayyip Erdoğan’ın hem de “dere geçilirken değiştirilmeyen atlar” Ganelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın darbe girişiminden aylar öncesinden haberdar oldukları sonucu ortaya çıkıyor.

O zaman tabii ki sormak gerekiyor:

15–16 Temmuz’da şehit olan 247 vatandaşın vebali kimin ya da kimlerin üzerinde?

Ha bu açıdan bakıldığında 15 Temmuz günü Genelkurmay Karargahı’nda yaşananların da üzerindeki sis perdesi biraz aralanıyor.

Hani Hakan Fidan’ın darbe girişiminden saateler önce gidip Genelkurmay Başkanı ile görüşmesi, ondan sonra karanlıkta kalan birkaç saati içeren o sır perdesinin.

Bundandır işte darbenin siyasi ayağının bir türlü ortaya çıkmaması da…

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayımlanmayacak ve paylaşılmayacaktır.

*

EZBERBOZAN kategorisindeki son yazılar

0 $0.00
Sayfa Başı