Türkiye'nin en farklı haber sitesi

Masonluk İslamiyetten mi etkilendi?

Kategori: İLLUMİNATİ

“Kuran’ın üzerine el basarak yemin ederim ki burada yaşananla ilgili hiç bir şeyi ifşa etmeyeceğim. Atalarımızın, Muhammed’in ve müslümanların tanrısı Yüce Allah beni destekle. Yoldan çıkmama engel ol. Amin.” Bu sözler masonluğun en üst aşamalarından birine girişte kullanılan yeminde geçiyor.

supermason2

Tapınakçılar’ın törenlerinde okudukları bir dua

Evet ABD’de 1870 yılında kurulan ve kendilerini “Shriners” (Tapınakçılar) olarak nitelendiren bu mason grubuna, ancak üstat düzeyinde (birkaç yıl öncesine kadar 33. dereceden aşağısı alınmıyordu) masonlar kabul ediliyor.

Bu süper mason grubunda kimler yok ki… ABD Başkanlarından (Franklin Roosevelt, Henry Truman, Gerald Ford, Ronald Reagen bunlardan birkaçı) tutun da FBI’ın kurucusu J. Edgar Hoover’a, aya ilk ayak basan astronotlardan Edwin Aldrin’e, sinemanın efasene isimlerinden Clark Gable ve John Wayne’e birçok ünlü ve de etkili isim bu mason grubunun üyesi.

superfes1

ABD’nin hemen hemen her köşesinde örgütlenen Tapınakçılar (birçok kaynakta Tapınak Şovalyeleri’nin devamı oldukları yazılıp çiziliyor), tapınaklarını Mekke, Medine, Kerbela, Nur vb. isimlerle anıyorlar. Tapınakların tamamında yapılan törenler kıbleye (Mekke’ye) dönülerek yapılıyor. Tapınakçılar birbirlerini “Selamün Aleyküm” diye selamlıyorlar ve de başlarında üzerinde ay yıldız bulunan kırmızı fesleriyle tanınıyorlar.

supermason3

Tapınakçılar’ın bir töreni

Müzik dünyasının ünlü isimlerinden Justin Timberlake de, Tapınakçılar’a verdiği destekle biliniyor.

Ha unutmadan, Dan Brown dahil birçok yazarın kitabına konu olan ABD dolarının üzerindeki piramit de (Dünyayı yönettiğine inanılan İlluminati örgütünün simgesi olarak kabul ediliyor) Tapınakçıların üstatlarından 32. ABD Başkanı Franklin D. Roosevelt’in tasarrufu.

illuminati1

Şimdi bu bilgilerden sonra şu soruya yanıt verilmesi gerekiyor:

Süper masonluğun kökeninde İslamiyet mi var?

Haydi bakalım kolay gelsin…

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayımlanmayacak ve paylaşılmayacaktır.

*

İLLUMİNATİ kategorisindeki son yazılar

0 $0.00
Sayfa Başı